ZENOWE AKTUALNOŚCI

Jesteś CUDEM – warsztat poczucia własnej wartości – 18 września 2016 w ramach Dni Otwartych w CUD Grochów, Warszawa

baner1

W dniach 16-18 września w CUD Grochów w ramach Dni Otwartych odbędzie się wiele bezpłatnych zajęć i warsztatów. Będę tam i ja z warsztatem „Jesteś CUDEM – warsztat poczucia własnej wartości” – 18 września (niedziela), godz. 14:00-16:00.

Każdy z nas ma plany i marzenia, które chciałby urzeczywistnić. Jedną z przeszkód, które często stoją nam na drodze do celu, jest niskie poczucie własnej wartości i brak wiary w siebie. W trakcie warsztatu poprzyglądasz się sobie, swoim mocnym stronom, poznasz sposoby na wzmacnianie poczucia własnej wartości i być może uwierzysz lub utwierdzisz się w przekonaniu, że jesteś cudem.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Istnieje również możliwość umówienia się na indywidualną sesję coachingu w duchu zen (za niewielką opłatą). Szczegóły również na stronie CUD Grochów.

Jeśli chcesz mieć lepszy kontakt ze sobą, szukasz większej równowagi w życiu, stoisz przed ważnymi życiowymi decyzjami, chcesz uporządkować swoje życie, by było w zgodzie z twoimi potrzebami, doświadczasz stresu, żyjesz pod dużą presją, a tęsknisz za spokojem, lekkością i większą radością to Zen Coaching jest dla Ciebie.

Zapraszam 🙂

„Znajdź swój ZEN” – grupa dla poszukiwaczy swojego ZEN na Facebooku

Grupa „Znajdź swój ZEN” działa od 13 września 2016 roku. Została stworzona z myślą o poszukiwaczach spokoju, radości i spełnienia w swoim życiu; dla osób, które chcą żyć w zgodzie ze sobą, ze swoimi wartościami; dla tych, którzy chcą podążać swoją własną drogą.
Miejsce stworzone do dzielenia się inspiracjami, książkami, artykułami, które warto przeczytać, ciekawymi wydarzeniami, powiązanymi z tematem.

Zapraszam do wspólnych poszukiwań 🙂 Grupę znajdziesz tutaj.

„Za kim poszedłbyś w ogień?” – najnowszy artykuł już na stronie Magazynu Psychologicznego TU i TERAZ, wrzesień 2016

„Za kim poszedłbyś w ogień? Za jakim człowiekiem? Za jakim liderem? Odpowiedź na te pytania tworzy obraz osoby charyzmatycznej, która przykuwa uwagę, przyciąga jak magnes, za którą chce się podążać. Odpowiedź na te pytania może wskazać nam, jakie cechy i umiejętności rozwijać w sobie, by móc przewodzić innym – by inni chcieli za nami pójść.” Więcej…

Zen Coaching w drodze – Wyprawa po swoją Drogę, 26-28 sierpnia 2016

Nasza wyprawa to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się sobie i drodze, którą podążasz w życiu. To dwa dni warsztatów, opartych na metodzie Zen Coachingu i coachingu w drodze. To twórcza praca nad uporządkowaniem swojego życia i stworzeniem swojej własnej drogi.  SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY.

kobieta__girl_1680x1050_303_drogaCzy droga, którą teraz kroczysz przez życie jest zgodna z tym, czego pragniesz?

Czy jest zgodna z Twoimi wartościami?

Czy idąc tą drogą spełniasz się?

Czy ta droga sprawia Ci radość i pomaga realizować Twoje marzenia?

Jak chcesz, żeby wyglądała Twoja dalsza droga przez życie?

Czego pragniesz doświadczać więcej na swojej drodze? Czego mniej?

Za czym tęskni Twoje serce? Za jaką drogą?

Jeśli chcesz poszukać odpowiedzi na te i inne pytania, dotyczące Twojej życiowej drogi, zapraszamy Cię do udziału w WYPRAWIE PO SWOJĄ DROGĘ.

Darmowe słuchanie w ramach akcji „Współpraca oparta na empatii” – Warszawa, Park Żeromskiego, 11 sierpnia 2016

14054570_1155649124491695_3693919492639000638_oAktywne słuchanie jest pierwszy krokiem w stronę budowania Współpracy opartej na empatii. Organizatorzy akcji – Fundacja TROP, zainspirowani działaniami międzynarodowej organizacji słuchającej ludzi w miejscach publicznych za darmo, postanowili zrobić  to samo u nas w Warszawie!

Słuchały osoby zapisane do koalicji Współpraca oparta na Empatii – w tym i ja. Było to ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że jeszcze się powtórzy.

Strona akcji „Współpraca oparta na Empatii” i na Facebooku.

Link do filmu promującego akcję darmowego słuchania:  http://urbanconfessional.org/#donate-link

Sierpniowy artykuł dla Magazynu Psychologicznego Tu i Teraz, sierpień 2016

Wróciłam do pisania. Najnowszy artykuł o docenianiu cudów codzienności:

„Doceniamy wielkie cuda: piękne budowle, wybitne dzieła, wielkich ludzi, a tak często nie potrafimy docenić siebie, tego, że żyjemy, że oddychamy, że możemy doświadczać świata. Jak praktykować wdzięczność na co dzień? Poznaj proste sposoby.” Przeczytaj więcej…

W poszukiwaniu swojej drogi – warsztat w CUD Grochów, 25 lipca 2016

cud grochó

To spotkanie dla osób, które:

 • poszukują pomysłu na siebie, ale nadal nie mają pewności czy to właśnie to,
 • odczuwają dyskomfort bycia w miejscu, które do nich nie pasuje,
 • nie wiedzą na jakich filarach budować swoją własną drogę.

Czy któryś z tych obszarów brzmi Ci znajomo?  Jeśli tak, to nasze spotkanie może okazać się dla Ciebie:

 • inspiracją do zmiany,
 • impulsem do poszukiwania odpowiedzi,
 • pierwszym krokiem ku budowaniu swojej własnej drogi.

Wiele osób boryka się z problemem, którym jest realizowanie marzeń innych, a nie swoich. Decydują się one na taki scenariusz szczególnie dlatego, że to „bezpieczniejsze” robić to, co się już zna, nawet jeśli to nam nie służy. Żyjemy w konfliktach ze sobą, swoimi wartościami, pomysłami na swoje życie, a czas niestety ucieka.

Dlaczego inni potrafią się realizować, a inni tkwią w miejscu?

Czemu jedni się poświęcają, a drudzy dbają najpierw o siebie?

Co zrobić, by móc zachować harmonię pomiędzy egoizmem a altruizmem i zacząć cieszyć się życiem na własnej, ekologicznej (bo dobrej dla innych) drodze?

Zapraszamy Cię na spotkanie, podczas którego porozmawiamy o tym wszystkim i pokażemy Ci coś jeszcze 🙂 Szczegóły TUTAJ.

Lato pełne obecności, 4 lipca – 29 sierpnia 2016

Od jakiegoś czasu po głowie chodził mi pomysł podzielenia się tym, co może służyć innym w uważnym życiu. O uważności pisałam już kilkakrotnie na moim blogu, ale dziś, teraz, chcę Ci podarować coś wyjątkowego – bezpłatny kurs „Lato pełne obecności”.

W trakcie trwania kursu dowiesz się, jak być bardziej obecnym, jak powracać do „tu i teraz”, jak pozostać w dobrym kontakcie ze sobą, ze swoimi potrzebami, a także jak lepiej radzić sobie trudnościami (z krytykiem wewnętrznym, z trudnymi emocjami, ze stresem) i jak budować satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

Program „Lato pełne obecności” będzie wspierał Cię w bardziej uważnym i świadomym przeżywaniu swojego życia. Więcej…

Spacer Uważności podczas Święta Saskiej Kępy, 18-19 czerwca 2016

PicsArt_06-12-10.26.03Zapraszam serdecznie 18-19 czerwca do Parku Skaryszewskiego na Święto Saskiej Kępy, tam razem z CUD Grochów, w niedzielę 19 czerwca poprowadzę Spacer Uważności.

„Uważne chodzenie pozwala nam nawiązać kontakt z cudami życia. Takim cudem jest ciało, drzewo, blask słońca, planeta Ziemia i Słońce, nasza gwiazda. Kiedy masz z nimi głęboki kontakt, możesz pójść jeszcze dalej i dotknąć samej istoty rzeczy.” – Thich Nhat Hanh

Spacer z Uważnością będzie okazją, by dowiedzieć się, czym jest uważność i doświadczyć świadomego bycia w chwili obecnej. Opowiem o tym, jak można korzystać z uważności każdego dnia, a następnie poprowadzę spacer po parku, zapraszając do doświadczenia bycia w tu i teraz, do doświadczania cudów życia. Taki spacer to okazja to pobycia ze sobą, wyciszenia się i naładowania akumulatorów na kolejny tydzień.

Szczegóły na facebooku. Zapraszam 🙂

Bieszczadzka wyprawa po PRZEBUDZENIE, 18-20 marca 2016

Początek wiosny do dobry czas, by razem z naturą przebudzić się. Dlatego właśnie w marcu zapraszam Cię na wyprawę PO PRZEBUDZENIE – warsztaty zen coachingu i coaching w drodze.

Co będziemy w sobie budzić? Poznaj szczegóły.

TAK BYŁO: Zajrzyj na bloga.

Coaching Caffe w Lublinie, 25 stycznia 2016

12592434_223654334636027_1222777475129635231_nW dniu 25 stycznia 2016 w Oddziale ICF Lublin odbyło się kolejne spotkanie Coaching Cafe, na którym byłam gościem. Tematem spotkania był „Rozwój uważności coacha. Narzędzia zen coachingu jako inspiracja do pracy z klientem.” 

Spotkanie było okazją do zapoznania się z podstawami tego podejścia, doświadczenia mocy coachingowych pytań, uważnego słuchania, podążania za rozwijającym się „teraz” oraz przyjrzenia się praktycznemu zastosowaniu zen coachingu w rozwoju i pracy coacha.

Główne zagadnienia poruszone na spotkaniu:

– Zen coaching – podstawy podejścia

– Jak praktykować i rozwijać w sobie uważność

– Narzędzia zen coachingu w pracy z klientem

O tym jak było, możesz przeczytać na stronie ICF Polska.

A więcej zdjęć znajdziesz na facebooku.

Droga do siebie… – artykuł dla Magazynu Psychologicznego Tu i Teraz

Co zrobić by żyć w zgodzie ze sobą? By podążać za swoim sercem i realizować swoje marzenia? Co zrobić by być sobą, a nie osobą, którą inny chcą w nas widzieć? Jedną z dróg, którą można obrać, jest droga uważności. Na czym polega i jak zrobić pierwszy krok na tej drodze?

Zapraszam do lektury artykułu na stronie Magazynu Psychologicznego Tu i Teraz.

Pozostałe artykuły:

Jesienny Spacer z Uważnością, 4 października 2015

12115926_1046966792000694_9115818750166922595_n4.10.2015 odbył się Jesienny Spacer z Uważnością.

Była to okazja by dowiedzieć się, czym jest uważność i doświadczyć świadomego bycia w chwili obecnej.

Rozpoczęliśmy na polance przy Lesie Bielańskim. Był to czas, w którym poopowiadałam o uważności i korzyściach płynących z praktyki uważnego chodzenia. Był to też moment na praktykę uważnego oddechu, na bycie tu i teraz i zauważanie wszystkiego, co pojawia się w polu uwagi. A potem ruszyliśmy przez las, ze świadomością każdej kolejnej chwili.

„Uważne chodzenie pozwala nam nawiązać kontakt z cudami życia. Takim cudem jest ciało, drzewo, blask słońca, planeta Ziemia i Słońce, nasza gwiazda. Kiedy masz z nimi głęboki kontakt, możesz pójść jeszcze dalej i dotknąć samej istoty rzeczy.” – Thich Nhat Hanh.

Bieszczadzka wyprawa po ODWAGĘ, 9-11 października 2015

Zapraszamy serdecznie na 3-dniową wyprawę w bieszczadzką głuszę, w której tuż za pagórkiem, tuż za połoniną kryje się Twoja wewnętrzna odwaga.
Przed nami kolejna wyprawa, podczas której korzystamy z mocy zen coachingu i coachingu w drodze.

Zobacz, jak wyglądała poprzednia wyprawa w Bieszczady:
https://www.youtube.com/watch?v=2gEP_7tLDZU

W tym roku byliśmy też w Górach Świętokrzyskich. Zobacz jak było:
http://www.coachingwdrodze.pl/2015/06/swietokrzysk
http://www.prusinska.pl/wydarzenia-2/spotkanie-ze-…

Tym razem dotkniemy bardzo ważnego tematu, jakim jest nasza osobista ODWAGA.  Więcej…

Spotkanie ze sobą – warsztat wyjazdowy, 30-31 maja 2015

W życiu każdego z nas czasem zdarzają się takie momenty, że zapominamy o sobie. Pędzimy z domu do pracy, z pracy do domu, po drodze zakupy, różne zadania i obowiązki. Zmęczeni, sfrustrowani, zaganiani, nie mamy chwili, by pobyć ze sobą i zastanowić się nad tym co ważne.

Jeżeli:

 • doświadczasz poczucia braku czasu, czujesz się przytłoczony i zmęczony codzienną bieganiną,
 • chcesz na chwilę oderwać się od codzienności, odpocząć i zrelaksować się,
 • chcesz spędzić czas aktywnie (fizycznie i mentalnie), w towarzystwie nastawionych na rozwój ludzi,
 • czujesz potrzebę skontaktowania się ze sobą, swoimi emocjami i potrzebami,
 • chcesz coś zmienić w swoim życiu, masz jakiś cel do zrealizowania, ale nie wiesz jak ruszyć,

Wyrusz z nami w drogę, której celem jest „Spotkanie ze sobą”.  Więcej…

Zobacz jak było:

FLOW SHOW czyli… 1. Urodziny FLOW PROJECT, 25 kwietnia 2015

25 kwietnia 2015, Centrum Konferencyjne Ogrodowa 58

MOTYWACJA, INSPIRACJA, ŚWIETNA ZABAWA!

„Będzie to event, na którym wspaniali prelegenci opowiedzą Ci, jak odnaleźli swoje FLOW w życiu i podzielą się swoją historią. Poznasz osoby, które mają pasję, nie boją się realizować swoich marzeń i chcą inspirować innych. Osoby, które odniosły w życiu sukces, albo są na właściwej drodze i chętnie opowiedzą „jak to się robi””.

Jako jedna z prelegentów opowiem w jaki sposób szukać FLOW w sobie? Czym jest zen coaching? Czemu warto słuchać nie tylko swojej głowy, ale również serca i ciała? I po co rozwijać w sobie uważność?

Zapraszam! 🙂

Szczegóły na facebooku, a bilety do kupienie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *