Zen Coaching

Zen circle-1Pewnie zastanawiasz się, czym różni się zen coaching od „zwykłego” coachingu?

Zen Coaching jest metodą opracowaną przez Kåre Landfalda, która łączy ze sobą mądrość Wschodu (buddyzm zen), ze współczesnym coachingiem, wypracowanym na Zachodzie. Tworząc podstawy zen coachingu Kåre czerpał inspiracje również z innych źródeł, są to przede wszystkim: Diamentowe Podejście według A. H. Almaas’a, Porozumienie bez Przemocy Marshall’a Rosenberg’a, Nauki o Potędze Wolności (Candice O’Denver) i wiele innych.

Na stronie międzynarodowej społeczności Zen Coachingu, czytamy:

Coaching jest sztuką wspierania w odkrywaniu własnych, wewnętrznych zasobów i odpowiedzi na własne pytania. Dzieje się to głównie poprzez głęboką, pełną szacunku umiejętność słuchania oraz zadawania ważnych pytań.

Zen
jest obecnością, świadomością, uważnością, zrelaksowaną czujnością, prawdziwą naturą, życiem głęboko połączonym z jego esencją taką, jaka się odsłania i manifestuje z chwili na chwilę w zaskakujący i kreatywny sposób..

Głównym celem Zen Coachingu jest wspieranie nas w rozpoznaniu naszej prawdziwej natury jako świadomości wraz ze wszystkimi istotnymi jakościami tej świadomości takimi jak wolność, miłość, siła, kreatywność, przestronność. Poprzez takie poznanie stajemy się mniej przywiązani do własnego mentalnego stanowiska oraz negatywnych ocen nas samych i innych osób, jak również bardziej wolni, aby żyć w sile, pokoju i pozytywnym wspieraniu siebie samych i innych.

I to jest to. Pracując z certyfikowanym zen coachem (listę certyfikowanych zen coachów znajdziesz na stronie Stowarzyszenia „Zen Coaching Polska”), możesz spodziewać się przede wszystkim tego, że będzie wspierał Cię on w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytania, poprzez empatyczną obecność, słuchanie i zadawanie mocnych, sięgających sedna pytań. Będzie kierował również Twoją uwagę na bieżące doświadczenia, na to, co pojawia się tu i teraz.

 Co możesz zyskać dzięki zen coachingowi:

  • więcej świadomości, kreatywności, lekkości i radości każdego dnia,
  • lepszy kontakt ze sobą, ze swoją wewnętrzną mądrością,
  • większą świadomość tego, kim jesteś, za czym tęsknisz i czego potrzebujesz,
  • więcej samoakceptacji i wewnętrznego spokoju,
  • bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, oparte na szacunku i uważności,
  • poczucie większej pełni w życiu,
  • umiejętność skutecznego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami i stresem.

Zen coaching to nie tylko sposób na pracę z Klientem w relacji coachingowej. Zen coaching to także podejście do życia. Ucząc się zen coachingu i rozwijając swoją uważność,  możemy wprowadzać do swojego życia nową jakość.

Więcej o zasadach Zen Caochingu możesz przeczytać tutaj.

Polecam również ciekawy artykuł – wywiad z Tine Vindeløv– duńską Zen Coach i główną nauczycielką Zen Coachingu w Polsce.

A zainteresowanych sesjami zen coachingu zapraszam do kontaktu.

zen coaching logo effortless transformation

3 myśli nt. „Zen Coaching

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *