O mnie

20150927_121921Jestem psychologiem, coachem i trenerem. Moją specjalizacją jest Zen Coaching, prowadzę sesje indywidualne oraz warsztaty grupowe. Współorganizuję rozwojowe wyprawy – Zen coaching w drodze. Prowadzę szkolenia z zakresu kompetencji miękkich.

Jestem psychologiem. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, na specjalizacji Wspieranie Rozwoju Osobowości. Pierwsze doświadczenia trenerskie zdobyłam już w trakcie studiów, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Jestem coachem. Pracuję w oparciu o standardy i zasady etyczne ICF (International Coach Federation). Ukończyłam Szkołę Coachów Biznesu w Grupie SET (pod okiem certyfikowanych przez ICF coachów) oraz Szkołę Coachingu Grupowego i Zespołowego w Pracowni Coachingu NOVO. Jestem certyfikowanym zen coachem. Ukończyłam roczny trening zen coachingu, prowadzony przez Tine Vindeløv i Kåre Landfald’a (twórcę zen coachingu). Zen coaching wykorzystuję w pracy z klientami indywidualnymi oraz podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów. Obecnie uczestniczę w kursach pogłębiających i asystuję w IV edycji Zen Coaching Training.

Współorganizuję (razem z Małgorzatą Leduchowską) wyprawy rozwojowe – Zen coaching w drodze, bazujące na metodzie zen coachingu i coachingu w drodze. Do tej pory odbyły się 4 takie wyprawy: Spotkanie ze sobą w Górach Świętokrzyskich (maj 2015), Bieszczadzka wyprawa po ODWAGĘ (październik 2015), Bieszczadzka wyprawa po PRZEBUDZENIE (marzec 2016) i Wyprawa po SWOJĄ DROGĘ w Kazimierzu Dolnym (sierpień 2016).

Jestem trenerem kompetencji miękkich. W 2010 rozpoczęłam pracę jako trener wewnętrzny w Sygma Bank Polska. Przez 6 lat wspierałam pracowników różnych działów i na różnych stanowiskach. Zakres prowadzonych szkoleń obejmował: komunikację, asertywność, standardy obsługi klienta i techniki sprzedaży, zarządzanie emocjami.  Szkoliłam menadżerów z zakresu efektywności osobistej, umiejętności kierowniczych, budowania zespołu, komunikacji w sytuacji zmiany, zarządzania stresem, profesjonalnej prezentacji i prowadzenia efektywnych spotkań. Mam doświadczenie w projektach teambuildingowych. Prowadziłam również szkolenia dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z zakresu zarządzania sobą w czasie i autoprezentacji. Mam ponad 3500 godzin szkoleniowych.

W projektowaniu szkoleń, jak też innych wydarzeń rozwojowych, szczególną wagę przywiązuję do diagnozy potrzeb oraz do formułowania celów, które w procesie doradczym, szkoleniowym, czy rozwojowym będą realizowane. Szkolenia prowadzę w oparciu o cykl uczenia się Kolba, stosując różne formy aktywizacji uczestników. Wykorzystuje również wiedzę psychologiczną oraz narzędzia coachingowe, by jeszcze efektywniej pracować z grupą. Dbam o dobro uczestników oraz realizację zamierzonych celów. Dzielę się wiedzą, wspieram w uczeniu się nowych umiejętności.

Prywatnie dużo czytam, nie tylko książki o rozwoju osobistym i coachingu. Czasem odrywam się od nich na rzecz dobrej powieści. Praktykuję jogę, medytuję i maluję mandale. Uwielbiam podróże, górskie wędrówki i odpoczynek nad morzem. Piszę bloga, artykuły, może kiedyś napiszę książkę.